اپلیکیشن دوربین مداربسته

بهترین اپلیکیشن های دوربین مدار بسته

امروزه دوربین های مداربسته به یکی از اجزاء جدایی ناپذیر در اغلب مراکز مهم همچون فروشگاه ها، اداره ها، بانک ها و موسسات تبدیل شده اند. اپلیکیشن های دوربین مداربسته، برنامه هایی بسیار کاربردی هستند که با وصل شدن به این دوربین ها، امکان مشاهده تصاویر دوربین به صورت زنده را فراهم می کنند. از طریق اپلیکیشن های دوربین مداربسته می توان به راحتی دوربین را مدیریت کرد و از تمامی امکانات آن، از راه دور استفاده کرد. در ادامه به معرفی برخی از مهمترین اپلیکیشن های دوربین مداربسته می پردازیم.

Continue Reading
دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن چیست و چگونه کار میکند؟

دزدگیر اماکن چیست و چگونه کار میکند؟


دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت وسیله‌ای است که به هنگام گذر از یک حریم خصوصی با اعلام صدا، این عمل غیرقانونی را اعلان می‌کند.
دزدگیرهای موجود در بازار هر چند از لحاظ ظاهر در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده‌اند، ولی بطور کلی همگی آنها دارای یک ساختار مشترکی می‌باشند، یعنی اکثر دزدگیرها دارای خط تحریک باز و خط تحریک بسته هستند که محل وصل حسگر باز و حسگر بسته می‌باشند و دارای کلید معمولی یا سوئیچ آلفا و یا قفل رمزی و یا کلید کنترل از راه دور جهت روشن و خاموش کردن دستگاه می‌باشند. همچنین مدارات دزدگیر شامل مدار شارژ باتری جهت قطع شدن برق دستگاه بوده و دارای مدار آژیر می‌باشند و در نهایت دزدگیرها گاه شمار ورود و گاهشمار خروج و گاهشمار آژیر دارند و ممکن است مجهز به تلفن کننده خودکار در هنگام تحریک نیز باشند.

Continue Reading

اهمیت نصب دوربین های مداربسته

مقدمه:

در تمامی حوزه های زندگی و در گرو تمامی مسائلی که جان و مال مردم را تهدید می کنند، امنیت مقوله ای بسیار ضروری و مهم می باشد که این اهمیت، در محیط های مسکونی، تجاری، تفریحی و….. کاملا قابل  درک و فهم می باشد.

Continue Reading

دوربین های مدار بسته پلاک خوان

دوربین های مدار بسته پلاک خوان از جمله دوربین های مدار بسته ای هستند که در محل های مورد نیاز که عموما ثبت ورود و خروج خودرو حائز اهمیت می باشد نصب گردیده که با امکان ضبط این تصاویر، می توان به این مهم دست یافت

Continue Reading

کاربرد دوربین مداربسته در امنیت شهری

کاربرد دوربین مداربسته در امنیت شهری

در چند سال اخیر بحث استفاده از دوربین های مداربسته در فضای عمومی شهری مطرح شده است که صرف نظر از تآثیر آن برای شناسایی و دستگیری از جرم , بسیاری اعتقاد دارند که این دوربین ها میتوانند نقش بازدارندگی از جرم را داشته باشند و لذا باعث کاهش جرائم شهری شود .

Continue Reading

دستگاه  DVR چیست ؟ کاربرد دستگاه DVR

دستگاه  DVR چیست

دی وی ار DVR دستگاه ضبط تصاویر است که تصاویر آنالوگ را از دوربین مداربسته دریافت کرده و پس از تبدیل آنها به داده های دیجیتال آنها را ضبط می‌کند. متداولترین نوع حافظه مورد استفاده در این دی وی ار ها هارد دیسک‌های معمولی هستند. این دی وی ار DVR با توجه به تعداد کانال های دریاقتی دستگاه، از تعداد مختلفی هارد دیسک پشتیبانی می کند.

Continue Reading

اطلاعاتی کامل درباره دوربین های مداربسته

اطلاعاتی کامل درباره دوربین های مداربسته
دوربین مداربسته” چیست؟

واژه “دوربین مداربسته” برگردان فارسی کلمه انگلیسی  closet circuit television  یا به اختصار cctv می باشد. معنی لغوی آن جعبه جادویی مدار بسته است و به دوربین هایی گفته می شود که در جای خود ثابت اند.
دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد.

Continue Reading

کاهش مصرف هارد دوربین مدار بسته

راهکار های کاهش مصرف هارد دوربین مدار بسته

کلمه HDD مخفف عبارت Hard Disk Drive به معنای “دیسک درایو سخت” است.هارد دیسک داخل دستگاه NVR  یا سرورهای تحت شبکه، نصب شده و وظیفه ذخیره سازی تصاویر دوربین های مدار بسته را بر عهده دارند. میزان جمع روزهای ضبط شده تصاویر به اندازه ظرفیت هارد دیسک نصب شده در دستگاه NVR یا سرورها بستگی دارد.

Continue Reading
بازیابی اطلاعات ظبط شده مشکلات دستگاه DVR دوربین مدار بسته

بازیابی اطلاعات ضبط شده دوربین مدار بسته

بازیابی اطلاعات دستگاه DVR

ممکن است این مشکل برای شما به وجود آمده باشد که به صورت کاملا اتفاقی تصاویر و اطلاعات بر روی دوربین مدار بسته تان پاک شده باشد و یا برخی اطلاعات را به عمد پاک کرده باشید . اما در یک بازه زمانی به آن اطلاعات احتیاج داشته باشید در این صورت می توانید اطلاعات و تصاویر پاک شده دوربین مدار بسته را بازیابی و یا به اصطلاح ریکاوری کنید . بازیابی یا ریکاوری دوربین مدار بسته به جهت بازگردانی اطلاعات و عکس ها و تصاویر صورت می گیرد . در برخی موارد هم بسیار کاربردی است و میتواند تاثیر زیادی در تامین امنیت جانی و مالی افراد داشته باشد . دوربین مدار بسته در دنیای امروزه نقش کاربردی بالایی دارد که برای شناسایی مجرمان و اثبات جرم و … مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار نقش بسزایی در این زمینه دارد . فیلم های ضبط شده توسط دستگاه DVR در هارد های مربوطه ذخیره سازی می شود اما در بعضی موارد شما نیاز به بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته دارید ما در تحریریه الکامپ قصد داریم  روش بازیابی اطلاعات در دوربین مدار بسته و همچنین مشکلاتی که باعث از بین رفتن اطلاعات میشود را مورد بررسی قرار دهیم .

Continue Reading

روش های جلوگیری از هک شدن دوربین های مدار بسته

امروزه دوربین های مدار بسته در تمامی مکان های عمومی ، محیط های کسب و کار ، واحد های تجاری و … مورد استفاده قرار می گیرند . شما می توانید  دوربین های مدار بسته را در هر مکانی که مد نظر نظر دارید نصب کنید . این دوربین ها می توانند به شما کمک کنند تا امنیت محیط و همچنین امنیت مالی و جانی افراد را تامین کنند . دوربین های مدار بسته از ویژگی ها و امکانات بسیار زیادی برخوردار هستند و روز به روز به این امکانات و ویژگی ها اضافه می شود اما یکی از مشکلاتی که برای دوربین های مدار بسته رخ می دهد هک دوربین مدار بسته به وسیله ی هکر ها می باشد . امروز در تحریریه الکامپ قصد داریم تا راه های جلو گیری از هک شدن دوربین مدار بسته و همچینین چگونگی هک شدن را مورد بررسی قرار می دهیم و شما را با آن آشنا می سازیم .

Continue Reading